Od początku lat dziewięćdziesiątych w Ińsku w powiecie stargardzkim prowadzimy gospodarstwo rolne, które od roku 2007 prowadzone jest zgodnie z wymogami gospodarstwa ekologicznego, a zgodność z wymogami ekologicznymi kontrolowana jest przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, Oddział w Pile. W roku 2013, w związku z rozwojem gospodarstwa, powołaliśmy Spółkę jawną pod firmą Gustaw Securitas Agro.

W roku 2012 rozpoczęliśmy działalność w zakresie uprawy konopi siewnej – rośliny przez wiele dziesięcioleci zakazanej, a w ostatnim czasie wracającej do łask i coraz bardziej popularnej. We współpracy z Instytutem Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu oraz z kooperantami i partnerami, z którymi związaliśmy się w kolejnych latach, w tym z Niemiec i Włoch, rozwijamy technologie i wdrażamy maszyny i urządzenia służące uprawie tej rośliny.

Konopia siewna ma wielorakie zastosowanie.
Włókna konopne mają zastosowanie w przemyśle odzieżowym, samochodowym, szkutnictwie, budownictwie, papiernictwie.
Z kolei nasiona konopi i tłoczony z nich olej mają zastosowanie choćby w przemyśle spożywczym, czy przy produkcji biodiesla.

Dalej – wykorzystywana jest także do produkcji biomasy opałowej. Ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych konopia znajduje zastosowanie do leczenia stanów lękowych, bólu, psychoz, stanów zapalnych, ma właściwości przeciwutleniacza, przeciwskurczowe oraz wykorzystywana jest w antybiotykoterapii.

Odpady poprodukcyjne wykorzystywać można jako paszę, stosuje się je również jako ściółkę dla zwierząt, nasiona można także podawać ptakom jako karmę.

Oprócz konopi prowadzimy także uprawy innych roślin. W roku bieżącym oferujemy gorczycę, ostropest plamisty i proso.